info@avicenna-polska.pl

Dietetyka TCM 2018-2019 – Ina Diolosa

 

Informujemy, że grupa jest już zamknięta. 

 

 

Edukacja podstawowa z zakresu Dietetyki

wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

(Dietetyka Lecznicza TCM)

 

I N A    D I O L O S A

 

Dlaczego warto zainteresować się dietetyką TCM?

• Ponieważ TCM widzi człowieka jako całość.

• Ponieważ może pomóc wykryć i wyrównać nierównowagę energetyczną w organizmie, zanim rozwinie się choroba

• Ponieważ każdy człowiek traktowany jest jako indywidualność, dlatego też dla każdego zastosuje się odpowiednie zalecenia

Harmonia 5 elementów w nas i wokół nas jest najważniejszym warunkiem wstępnym dla życia pełnego witalności i zdrowia. Tak więc, z dietą zgodnie z 5 elementami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, możemy wnieść istotny wkład w ochronę naszego zdrowia.

Dietetyka chińska to wiedza o żywności, jak również o jej przygotowaniu, efekcie termiki i smaku, a także podstawowej konstytucji danej osoby i środowiska naturalnego, w którym żyje jako całość. Zrównoważona dieta jest podstawą zdrowego stylu życia.

Nasz program edukacyjny przeznaczony jest zarówno dla dietetyków, którzy wybierają pojedyncze, specjalistyczne seminaria, jak również dla tych, którzy chcą przejść pełen program i profesjonalnie posługiwać się zdobytą wiedzą w codziennej pracy.

 

Grupa docelowa

Serie seminaryjne skierowane są do dietetyków, pielęgniarek, lekarzy, doradców ds. zdrowia i trenerów fitness, masażystów, nauczycieli, pracowników gastronomii, handlu i opieki zdrowotnej, pracowników odnowy biologicznej, osób prywatnie zainteresowanych żywieniem, i in.

Ta seria seminariów zaprojektowana jest dla zdeklarowanych dietetyków, którzy wybierają z wszystkich wydarzeń indywidualne, interesujące ich seminaria, a także dla tych, którzy chcą używać dietetyki w praktyce prywatnie lub jako certyfikowani konsultanci żywieniowi.

 

Kurs podstawowy – 5 SPOTKAŃ

W R O C Ł A W

26-28 październik 2018

22-24 luty 2019

28-30 czerwiec 2019

06-08 wrzesień 2019

06-08 grudzień 2019

 

Seminarium skupia się na podstawowych zasadach tradycyjnego chińskiego odżywiania. Tao, nauki Yin i Yang, Pięć Przemian (5 elementów), Potrójny Ogrzewacz, Cztery Filary organizmu, smaki, termika środków spożywczych, życie według pór roku, doktryna konstytucyjna i wiele więcej .

CENA: każde spotkanie (15 godzin wykładowych, zajęcia tłumaczone na j.polski, skrypty w j.polskim) to cena 890,00zł. Przy jednorazowej wpłacie za wszystkie zajęcia (4450,00zł) proponujemy 10% rabat!

MIEJSCE: Hotel Sofitel, ul. Św.Mikołaja 67, Wrocław (UWAGA – miejsce może ulec zmianie)

Program edukacyjny dla Dietetyków TCM

1. Element Ziemi

W tym seminarium określimy psychologię i energetyczne znaczenie pierwiastka ziemskiego w cyklu elementów, oraz fizjologię, patologię i zadanie Śledziony i Żołądka w TCM. W szczególności omówimy poszczególne zespoły zaburzeń Śledziony i Żołądka oraz przedstawimy opcje terapii dietą, ziołami zachodnimi oraz chińskimi.

2. Element Metalu

To seminarium definiuje psychologię i energetyczne znaczenie elementu Metalu w cyklu elementów i nauczy fizjologii, patologii i zadania Płuc i Jelita Grubego w TCM. W szczególności omówimy poszczególne zespoły zaburzeń Płuc i Jelita Grubego oraz przedstawimy opcje terapii dietą, ziołami zachodnimi oraz chińskimi.

3. Element Wody

Seminarium zdefiniuje psychologię i energetyczne znaczenie elementu Wody w cyklu elementów i nauczy fizjologii, patologii i zadania Nerek i Pęcherza Moczowego w TCM. W szczególności omówimy poszczególne zespoły zaburzeń Nerek i Pęcherza Moczowego oraz przedstawimy możliwości terapii dietą, ziołami zachodnimi oraz chińskimi.

4. Element Drzewa

Seminarium zdefiniuje psychologię i energetyczne znaczenie elementu Drzewa w cyklu elementów i nauczy fizjologii, patologii i zadania Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego w TCM. W szczególności omówimy poszczególne zespoły zaburzeń czynności Wątroby i Pęcherza Żółciowego oraz przedstawimy możliwości terapii dietą, ziołami zachodnimi oraz chińskimi.

5. Element Ognia

Seminarium definiuje psychologię i energetyczne znaczenie elementu Ognia w cyklu elementów i nauczy fizjologii, patologii i zadania Serca i Jelita Cienkiego w TCM. W szczególności omówimy indywidualne zespoły zaburzeń Serca i Jelita Cienkiego oraz przedstawimy możliwości terapii dietą, ziołami zachodnimi oraz chińskimi.

 

Dlaczego warto studiować dietetykę – OBEJRZYJ WIDEO

 

 

Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem w tym szkoleniu, prosimy o kontakt na nasz adres info@avicenna-polska.pl w celu wstępnej deklaracji uczestnictwa i zarezerwowania miejsca

 

====================================================

Ina Diolosa,

znany i ceniony fachowiec z zakresu dietetyki leczniczej w/g Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, współtwórca i wieloletni wykładowca Avicenna Institut, nauczająca podstaw i zagadnień zaawansowanych w całej Europie. Razem z Claudem Diolosa (TCM) była w Polsce pionierem dietetyki TCM przekazując pierwsze informacje dla niewielkiej w tym czasie grupy zainteresowanych. Po latach wraca do Polski z serią spotkań na poziomie zaawansowanym oraz regularnym programem edukacji podstawowej we Wrocławiu.